12 November 2014

Między nami mordercami.

Co myślisz,gdy o kimś mówi się,że jest zabójcą?  Pewnie jak większość, zaczynasz nienawidzić, osądzać, wydajesz wyrok i skreślasz człowieka. a co jeśli ktoś Ciebie nazwie zabójcą? Udowodnię Ci, że nim jesteś.
Zabójstwo- przestępstwo polegające na umyślnym pozbawieniu człowieka życia.

Tak definiuje to słownik PWN. To słowo wywołuję w nas tylko negatywne emocje, napawa odrazą, nienawiścią i strachem. Powszechnie przyjęte jako zło w czystej postaci, nie do zaakceptowania we współczesnym cywilizowanym świecie,co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości, ale...

Czy kiedykolwiek słyszałeś o ... zabijaniu czasu? Jestem pewna, że tak. z czym Ci się ono kojarzy? Z leniwym oglądaniem kolejnego durnego filmu, siedzeniem godzinami na portalach społecznościowych czy może "kocykiem,kubkiem herbaty i ukochanym serialem"?
Dlaczego staje się to rytuałem,nieodzowną częścią Twojego życia? Pozwalasz na  na to by każdy dzień niczym nie różnił się od kolejnego, popadasz w rutynę i codziennie bezczelnie celujesz sam do siebie,bez litości,bez zawahania prosto w serce.
Czemu to stwierdzenie już nie budzi tak negatywnych emocji?
Ty sam pozbawiasz siebie życia, marzeń i wiary w to,że to coś, Twój szalony plan może się spełnić, pozwalasz sobie na to, by marnować talenty,zdrowie i czas po to, by na kilka godzin czy nawet lat zmienić się w błąkającego się po świecie bez celu avatara. gratuluję, jesteś zawodowym zabójcą.

Do dziś wypominam sobie to, ile czasu zmarnowałam w przeszłości, ale nie można żyć przeszłością. Liczy się tylko ten dzień, ta chwila. weź się w garść i do roboty. Co z tego, że jest środek nocy, pada lub jest kryzys w Uzbekistanie? Czy to ma Cię powstrzymać?
Czas jest cenny,dlatego nie zabieram Wam już go więcej. mierzcie wysoko i dajecie z siebie wszystko. każdego dnia.

"Zła wiadomość jest taka, że czas leci.
 Dobra, że Ty razem z nim"

Fiona 

No comments:

Post a Comment